یانەی کوردکلیك

لینکە گرنگەکان گەرانەوەی پاسۆرد داواکاری چالاك کردی ئەندم چالاککردنی ئەندام

گه‌ڕانه‌وه‌   یانەی کوردکلیك > به‌کارهێنانی یانه‌ی کوردکلیک > ڕه‌خنه‌ و پێشنیاره‌کانتان

بابه‌ت داخراوه‌

ئامرازه‌كانی بابه‌ت شێوازه‌كانی نیشاندان
كۆن 07-20-2012, 07:34 PM   #1

Aydin

ئه‌ندام راگیراوه‌ له‌به‌ر لادان له‌ یاسا

Aydin is on a distinguished road
ناردنی په‌یام له‌ڕێگای AIM بۆ  به‌ڕێز Aydin ناردنی په‌یام له‌ڕێگای MSN یAydin ناردنی په‌یام له‌ڕێگای Yahoo ی Aydin ناردنی په‌یام له‌ڕێگای Skype یAydin

سه‌ره‌كی روونکردنه‌وه‌یه‌ک سه‌ باره‌ت به‌ به‌رێو به‌رانی یانه‌ی هه‌لاتنی گه‌وره‌ وه‌ من

ته‌ کایه‌ که‌س ره‌شی نه‌ کاته‌وه‌ با هه‌ موو که‌س رووی راستیان ببینێت

بسم الله‌ الرحمن الرحیم

ئه‌ لێره‌ دا ده‌ مه‌وێت باسی هه‌ موو ئه‌و راستیانه‌ به‌ که‌م که‌ له‌ یانه‌ی هه‌لاتنی گه‌وره‌ دا روو یان دا وه‌ چونکه‌ زۆر به‌ی ئه‌ندامان به‌ هه‌ڵه‌ له‌ من گیشتوون بۆ یه‌ ده‌ مه‌وێت هه‌موو راستیه‌ کان هه‌م بۆ ئه‌ندامانی یانه‌ی هه‌لاتنی گه‌وره‌ هه‌م بۆ ئه‌ندامانی یانه‌ی موون ستار روون به‌ که‌ مه‌وه‌ ته‌ کایه‌ کاتێک یه‌ کێک به‌ژداری له‌ بابه‌ ته‌ ده‌کات یان ده‌ی خوێنێته‌وه‌ ئه‌وه‌ با هه‌مووی به‌ خوێنێته‌وه‌ سیری هه‌مووی به‌ کات .

له‌ سه‌ره‌ تا دا له‌ یانه‌ راگیرام به‌ بێ هۆ کار وه‌ پاشماوه‌یه‌ک ره‌شکرامه‌وه‌ به‌ بێ هۆ کار > ئه‌ لێره‌ دا ده‌ مه‌ وێت باسی ئه‌وه‌ تان بۆ به‌ که‌م bawan به‌رێو به‌ری یانه‌ ئه‌و کاته‌ منی راگیرت له‌ به‌ر ئه‌وه‌ی ره‌خنه‌م گرته‌ بوولێی پاشان ئه‌ندامێک به‌ ناوی تاڤین بابه‌ تێکی دا ناوه‌تی بۆ ئایدین راگیراوه‌ > باوان ئه‌م کاته‌ هیچ قسه‌ی پێنه‌ بوو بۆ یه‌ چووه‌ ناو زانیاری تا که‌ که‌سی من یانی نه‌ ناوی من چوه‌ یانه‌ چوو کۆمه‌ لێک جوێنی به‌ خۆی دا پاشان بۆ ئه‌وه‌ی شه‌ ته‌ کان به‌ دیار نه‌ که‌وه‌ن یان به‌ ڵگه‌ کان وه‌ن کات منی له‌ یانه‌ ره‌شکردوه‌ به‌ یه‌کجاری دوای چوو وێنه‌ یه‌ کی په‌ یامه‌ کی گرت که‌ به‌ ناوی من بۆ خۆی نارد بوو وێنه‌ کی گرت له‌ بابه‌ ته‌ کی تاڤین خانی دا نا ئه‌ مه‌ش وێنه‌ که‌ یه‌

وه‌ ئه‌رێ ره‌ دا من هیچ شتێکه‌م له‌ ده‌ست نه‌ ده‌ هات تا راستی بۆ ئه‌ندامان به‌ سلمێنم بۆ یه‌ ته‌ له‌ فۆنم بۆ پۆلا محمود کرد تا باسی کێشه‌ که‌ی خۆ می بۆ به‌ که‌م بۆ یه‌ ئه‌و وه‌تی من ئاگام له‌ یانه‌ نیه‌ قسه‌ له‌ گه‌ڵ کاک رێبین به‌ که‌ بۆ یه‌ منیش قسه‌م له‌ گه‌ڵ رێبین کرد ئه‌ لێره‌ دا من به‌ کاک رێبینم وه‌ت من جوێنم نه‌ داوه‌ وه‌ وه‌تیشم ئاماده‌م باباوانیش بێت ده‌ست له‌ سه‌ر قورحان دابه‌ نێت به‌ لێت تۆ جوێنیت دا وه‌ منیش ئاماده‌م ده‌ست له‌ سه‌ر قورحان دانێم به‌ لێم من جوێنم نه‌ داوه‌ . رێبینیش وه‌تی ئاوا نابێت من وا ده‌ که‌م رێز بۆ تۆ وه‌ باوان به‌ گه‌رێنمه‌وه‌ بۆ یه‌ ئه‌و بابه‌ تی دا نا سیری که‌ هه‌موو قسه‌ کانی درۆیه‌ له‌ خۆشی به‌ پرسین ئایه‌ ئه‌و قسانه‌ی کردووتین راسته‌ >

سیرکه‌ن ئه‌وه‌ به‌شداری باوان له‌ بابه‌ ته‌ که‌

باشه‌ سیرکه‌ن من له‌ بابه‌ ته‌ که‌ به‌ژداریم نه‌ کرد چونکه‌ هه‌موو قسه‌ کانیان درۆ بوو ئه‌وه‌ش لینکی بابه‌ ته‌ که‌ به‌س دڵنیام ئێستا له‌ گه‌ڵ بینی ئه‌و بابه‌ ته‌ چۆن ویستیان به‌ڵگه‌ کانی که‌ ره‌ش به‌ که‌ نه‌وه‌ ئه‌وه‌ش ره‌ش ده‌ که‌ نه‌وه‌ ئه‌وه‌ش بابه‌ ته‌ سینارۆیه‌ کی رێبین وه‌ باوان

http://www.mabast.com/vb/showthread.php?t=55418

ئه‌و جا سیری قسه‌ کانی باوان به‌ که‌ن سه‌ باره‌ت به‌راگرتنی من یان چۆن شێوازی قسه‌ کردنی یان چۆن ده‌رخستنی دۆیه‌ کانی سیری که‌ن >>>>>

[url]http://mabast.com/up/uploads/jpg/d60a4c0708.jpg]

[url]http://mabast.com/up/uploads/jpg/66992a2709.jpg]
[url]http://mabast.com/up/uploads/jpg/0eb710a8c3.jpg]
ئه‌ندامان ئه‌وه‌ به‌شێک له‌ بوو له‌ هه‌مووی چاوه‌ وانی ئه‌وانی تریش بین

کاتێک رێبین به‌رێو به‌رو ئه‌ندازیاری یانه‌ ناوێکی تری بۆ دروست کرد به‌ ناوی ئایدین هه‌موو به‌ژداریه‌ کانی گه‌رانده‌وه‌ بۆم به‌س بۆ ئه‌وه‌ی راستیه‌ کان دا پۆشێت به‌لام به‌لام هیچ له‌ بابه‌ ته‌ کانی منی نه‌ گه‌رانده‌وه‌ وه‌زۆر به‌ی به‌ژداریه‌ کانی منیشی ره‌شکردوه‌ ئێستا هه‌ندێک له‌ ئه‌ندامان ئه‌و کاته‌ هه‌موو به‌ژداریان که‌م بوه‌وه‌ ده‌زانن بۆ چونکه‌ هه‌ر که‌سێک له‌ بابه‌ ته‌ کانی پێشتری من به‌ژداری کرد بێت به‌ژداریه‌ کی سراوه‌ ته‌وه‌

بۆ یه‌ منیش بابه‌ تێکه‌م دا نا له‌ سه‌ر ئه‌وه‌ بوو بۆ چی ئاوا به‌ خێرایی سه‌رپه‌رشتیار هه‌ڵده‌ بژێرین له‌ ماوه‌ی 20 ده‌قه‌ به‌لام ئه‌وه‌نده‌ زۆری پینه‌ چوو بابه‌ ته‌ که‌م سراوه‌ به‌ نێ هۆ کار به‌ بێ ئاگاداری دوایی به‌ژداریم له‌ بابه‌ تێکی باوان کرد یه‌ک سه‌ر به‌ژداریه‌ که‌ یان سریه‌وه‌ ده‌ لێن ئه‌وه‌ ره‌خنه‌ یه‌ به‌س من ره‌خنه‌م نه‌ گرت پرسیارێکه‌م کرد به‌ ره‌خنه‌ تێگیشتیت با شان له‌ بابه‌ تێکی ترم دا نا سه‌ باره‌ت به‌ قسه‌ نه‌ کردنی ئه‌ندامان به‌رامبه‌ر به‌و هه‌ موو سیته‌ به‌ لام دووچاودێر قسه‌ی ناشرینیان وه‌ت وه‌ سه‌رپه‌رشتیارێکیش زۆر قسه‌ی ناشرینیان به‌ مین وه‌ت به‌لام هیچیان نه‌ راگیران نه‌ پۆسته‌ که‌ یان لێوه‌ر گیرا یه‌وه‌ هیچ قسه‌ یان له‌ گه‌ڵ نه‌ کرا به‌س ده‌ست خۆشی نه‌ بێت >

دوایی من هه‌ موو ئه‌وشیتانه‌م له‌ بیر کرد بابه‌ تێکه‌م دا نا بۆ کۆتایی هاتنی هه‌مو ئه‌وشتانی که‌ به‌سه‌ر منیان هێناوه‌ وه‌تم، با دڵی ئه‌ندامان ئه‌زیه‌ت نه‌ ده‌م بۆ یه‌ ئه‌و بابه‌ ته‌م دانا

http://www.mabast.com/vb/showthread.php?t=57722

ئه‌و بابه‌تم دانا پاش ئه‌و هه‌موو شته‌ی به‌رامبه‌ر به‌ من کرا له‌و بابه‌ ته‌ دا ئه‌ندامێک به‌ ناوی هه‌ڵاتنی گه‌وره‌ هاته‌ ناو بابه‌ ته‌ که‌وه‌ خۆی تێ هه‌ڵقلاند ده‌ستی به‌ مناقه‌شه‌ کرد
ئه‌و ئه‌ندامه‌ پاش ئه‌وه‌ی قسه‌ی پێنه‌ ما نه‌ی ده‌ویست وه‌لامی قسه‌ کانی وه‌ر گرێته‌وه‌ بۆ یه‌ داوای له‌ کاک رێبین کردوه‌ رامگرێت

خۆشی به‌ سه‌رپه‌رشتیار شایانی وه‌ت بوو له‌ سه‌ر من راگیراوه‌

سه‌ باره‌ت به‌و ئه‌ندامه‌ ئه‌ گه‌ر قسه‌ی راستی ده‌ کرد خۆی ده‌ر نه‌ ده‌ یه‌خیست ئه‌و له‌ فیس بووک هاورێم بوو ده‌ی توانی قسه‌م له‌ گه‌ڵ به‌ کات له‌ چات نه‌ک له‌ یانه‌ بۆ ئه‌وه‌ی خۆی ده‌ر به‌ خات

ئه‌و له‌ سه‌ر سه‌رپه‌رشتیارێک به‌ جوان هات که‌ ئه‌و سه‌ر په‌رشتیاره‌ هه‌ر ده‌ یه‌وێت به‌ژداری زیات به‌ کات له‌ گه‌ڵ بابه‌ت یانه‌ ئه‌و هه‌موو هه‌ڵیی تێدایه‌ نا چین چاکی به‌ که‌ن ده‌ چین به‌ژداری زیاد ده‌که‌ن

ئه‌ لێره‌ ئێستا من را گیراوه‌م به‌ بێ هیچ ئا گاداریه‌ کی تایبه‌تی وه‌ به‌ بێ هیچ به‌ڵگه‌و وه‌ به‌ بێ هیچ سه‌ به‌ بێک

ئه‌وه‌ش قسه‌ کانی رێبینه‌ به‌رێو به‌ری یانه‌و ئه‌ندازیار خۆ تان گوێ له‌ قسه‌ کانی به‌گرین

هه‌ موو شتێک له‌ ده‌می ببیستین پاش ئه‌وه‌ی کارته‌م ته‌واو ده‌ بێت هه‌مان کات ته‌ له‌ فۆنی بۆ ده‌ که‌م وه‌لام نادا ته‌وه‌ چونکه‌قسه‌ی پێنه‌ ماوه‌

من ده‌ مه‌وێت پرسیار له‌ ئێوه‌ به‌ که‌م، تا ئێستا له‌ چه‌ یانه‌ یه‌ک ئه‌ندام ره‌شکراوه‌ته‌ وه‌ ئه‌ گه‌ر ئه‌و ئه‌ندامه‌ جونی نازانم به‌ کێ دا بێت من هه‌ر زانیتم رابگیرێت نه‌م زانیه‌ ره‌ش به‌ کرێته‌وه‌ تا هیچ شتێک به‌ دیار نه‌ که‌وێت

سیری قسه‌ کانی رێبین به‌ که‌ن که‌ سه‌رۆک به‌رێو به‌رو ئه‌ندازیاری یانه‌ی هه‌لاتنی گه‌وره‌ یه‌ ئه‌وه‌ به‌شێک له‌ قسه‌ کانی به‌ تێکیست ده‌ نووسم ئه‌وانی تریش بۆ خۆ تان گوێی له‌ ده‌نگی به‌ گرین به‌ ده‌نگی خۆی گوێتان له‌ قسه‌ کان ىیت فه‌رموون راستی رووی به‌رێو به‌ران ببینین

ده‌ لێم بۆ چی راگیراوه‌ ؟

سیری که‌ چۆن درۆ ده‌ کات ببوره‌ن ئه‌و وه‌شه‌ به‌کار ده‌ هێنم به‌س ده‌ لێت چه‌ند جار پێم وه‌تی ئه‌و بابه‌ تانه‌ مه‌ نووسه‌ ره‌خنه‌ مه‌ گره‌ ره‌خنه‌ کانیت بێ به‌ نه‌ مان مه حنایان نیه‌ شه‌ر دروست ده‌ که‌ن له‌ یانه‌ ئا ژاوه‌ ردورست ده‌ که‌ن شه‌ر دروست ده‌ که‌ن ده‌ لێ هه‌ر ده‌ت نووسی هه‌ر نانه‌ تیت ده‌ نووسی بۆ یه‌ من نا چار بووم رات گرم

من به‌س ئه‌وه‌نده‌ی پێده‌ لێم کا مه‌ ره‌خنه‌م بێ به‌ نه‌ مایه‌ کامه‌ ره‌خنه‌م نا کۆکی وه‌شه‌ری دروست کردوه‌ بابه‌ به‌ڵ گه‌ بۆم بێنێت وه‌ ده‌ لێت چه‌ند جار تۆم ئاگا دار کردۆته‌وه‌ به‌لام راست نا کات یه‌ک جاریش منی ئا گادار نه‌ کردۆته‌وه‌

سیر که‌ن له‌ سه‌ره‌ تا ئه‌و قسانه‌ ده‌ کات له‌ کۆتایش ده‌ لێت ره‌خنه‌ کانیت له‌ جێگای خۆی بوو نازانم چی به‌ خۆ شی نازانیت چی ده‌ لێت

ده‌ لین هه‌ندێکیان محنایان نه‌ بوو هه‌ندێکیشیان راست بوون ئایه‌ که‌س لیتێده‌ گات مه‌ به‌ستی چیه‌

سیر که‌ن ده‌ لیم منیت ئا گادار نه‌ کردۆته‌وه‌ ده‌ لیت ئه‌دی پیم نه‌وه‌تی ئه‌ گه‌ر رات گریم ناحه‌قم مه‌ گره‌ .... من یه‌ک شیت ده‌ لیم ته‌ خوا ته‌خوا ئه‌ندام ئاوا ئاگادار ده‌ کرێته‌وه‌ .

گوێ به‌ ده‌ نه‌ قسه‌ کانی ده‌ لێ قینا ئه‌ گه‌ر درۆ بێت به‌س دووبه‌ره‌ کی نه‌ خاته‌ ناو ئه‌ندامان خۆ تان گوێ به‌ ده‌ نه‌ قسه‌ کان

سیر که‌ باسی شتێک ده‌ کات ئه‌سله‌ن لی تێنا گات ده‌ لێت بۆ چی ده‌لێت ئه‌و تاریخه‌ وایه‌ ئه‌وه‌ ئاوایه‌ ئه‌وه‌ ره‌خنه‌ نیه‌ منیش ده‌ لێم ره‌خنه‌ نیه‌ به‌س بۆ به‌ره‌خنه‌ تێگیشتوه‌ من به‌س پرسیارم کردوه به‌ره‌خنه‌ تێگیشتوه‌ والله‌ سیره‌

...
ئه‌و ده‌ لێت به‌رامی من ره‌خنه‌ نیه‌ دوایی ده‌ لێت به‌رای زۆر به‌ یان ره‌خنه‌ نیه‌

من پی ده‌ لێم رای چه‌ند ئه‌ندامیت وه‌ر گیرتوه‌ که‌ ئاوا قسه‌ به‌ ناوی ئه‌ندامان ده‌ کیت

ئه‌رێ ئه‌ندامان رای ئێوه‌ی وه‌ر گیرتوه‌ ..

ده‌ لێت خه‌له‌ت هه‌ یه‌ %50 چاکرایه‌ %50 چا نه‌ کرایه‌ با شه‌ ئه‌ی من پرسیارێک ده‌ که‌م م ده‌م یانه‌ یه‌ک %50 هه‌ ڵه‌ی تێدا بیت بۆ نا چین چاکی به‌ که‌ن بۆ هه‌ر به‌ژداری زیاد ده‌که‌ن بۆ چی نا چین چاکی به‌ که‌ن
ته‌ خوا ئه‌وه‌ قسه‌ی به‌رێو به‌رێکه‌ ده‌ی کات ده‌ بێت ئه‌ندام چی به‌ لێت

ده‌ لێت پێش ئه‌وه‌ی بابه‌ تێک دا نیت بابه‌ ته‌ که‌ی بۆ من به‌ نێره‌ من یه‌ که‌م جار سیری که‌م، منیش ده‌ لێم ئاخیر تۆ له‌ خه‌ت نیت ده‌ لێت ته‌ له‌ فۆنم بۆ به‌ که‌ ته‌ خوا بووه‌ من بابه‌ تێک دا نێم ته‌ له‌ فۆن بۆ جه‌ نا بی به‌ که‌م چیه‌ بێ ئه‌مری ئه‌و نه‌ که‌م، یه‌ که‌م جار ئه‌و بابه‌ ته‌ که‌ ببینێت
..

به‌ خوا بێرزا ببو هه‌ندی به‌ نووسم ته‌ کاتان لێده‌ که‌م خۆ تان گوێ به‌ ده‌ نه‌ قسه‌ کانی وه‌ گوێ لێبه‌ گرین بزانن چی ده‌ لیت

بزانن چۆن قسه‌ ده‌ کات ده‌ مێک ده‌ لێت ئاوایت ده‌ مێک ده‌ لێت ئاوایت من هیچی لێ تێنه‌ گیشتم

سه‌ باره‌ت به‌ ته‌ له‌ خۆن دا خسته‌ نه‌ کی
من چه‌ند پرسیارێکه‌م لێ کرد کارتم ته‌واو بوو به‌لام هه‌مان کات ته‌ له‌ فۆنم بۆی کردوه‌ ته‌ له‌ فۆ نه‌ کی داخسته‌وه‌ چونکه‌ هیچ قسه‌ی پێنه‌ مابوو نه‌ی ده‌زانی چۆن وه‌لامی قسه‌ کان به‌ داته‌وه‌ ..

سیری که‌ کاک رێبین باسی ئه‌وه‌ ده‌ کات که‌ من هاک کراوه‌م ده‌ یه‌وێت باسه‌ که‌ به‌ گۆرێت من کاتێک هاک کرام پاش هه‌مو و کێشه‌ کان رووی دابوو به‌س ئه‌و ده‌ یه‌وێت ئه‌ مه‌ به‌وه‌ به‌ به‌ستێته‌وه‌ تا شه‌ ته‌ کان په‌ر ده‌ پۆش به‌ کات وه‌ ده‌ لێت له‌ به‌ر ئه‌وه‌ش ده‌ یانه‌ وێت تۆ هاک به‌ که‌ن له‌ شه‌خسیاتیت به‌ ده‌ن له‌رێزیت که‌م به‌ که‌ نه‌وه‌ ئه‌ گه‌ر یه‌ کێک بی ویسته‌ با ئه‌وشته‌ به‌ کات ده‌ چوو یانه‌ی موون ستار هه‌مو یانه‌ که‌ی له‌ من تێک ده‌دا بۆ چی ده‌ هات به‌ بێ هۆ کار جون به‌ باوان به‌ ده‌ سیری درۆ یه‌ کانی به‌ که‌ن چۆن ده‌ یه‌وێت بابه‌ت به‌ گۆ رێت به‌س ئه‌وه‌نده‌ ده‌لێم خوا رووتان ره‌ش به‌ که‌ له‌ رۆژی قیامه‌ت یه‌کتری ده‌ بینین

ئه‌وه‌ش به‌ لینک فایله‌که‌ داوین لۆنت به‌ که‌م گوێتان له‌ قسه‌کانی رێبین ده‌ بێت

http://kiwi6.com/file/zk8pyq88j4
http://kiwi6.com/file/h82x4a1zc4

ئه‌ گه‌ر ئه‌و که‌ سانه‌ی هه‌ر باوه‌ر ناکه‌ن بابێن بۆ په‌ یامی تایبه‌تی ته‌ له‌ فۆنم بۆ به‌ که‌ن گوێ له‌ قسه‌ کانیش به‌ گرین چونکه‌ ده‌زانم هه‌ندێک که‌س ئاوا خۆیان والێده‌ که ن که‌ هیچ نازانن به‌س دڵنیان زۆر به‌ی ئه‌وانی له‌ یانن ئه‌م شتانه‌ یان ده‌زانی زۆر شتی تیش مایه‌ به‌ لام له‌ بیرم نیه‌ به‌س من ئه‌ لێره‌ دا ده‌ مه‌وێت یه‌ک شیت به‌ لێم

خوا ئه‌و هه‌موو شته‌ قبوڵناکات که‌ به‌رامبه‌ر منتان کردوه‌ رۆژێک دێت باجی ئه‌و هه‌موو کارانه‌ تان به‌ ده‌ن لێره‌ش نا له‌ رۆژی قیامه‌ت به‌س من ئه‌ وه‌نده‌ ده‌ لێم تووخوا له‌ خوا ناترسین ئه‌و هه‌موو درۆیه‌و پوختانه‌ تان به‌ من کرد .....

ئه‌و رۆژه‌ هات که‌ رووی راسته‌ قینه‌ تان به‌ دیار به‌ که‌وێت

کاتێکی خۆش بۆ ئێوه‌ وابزانم سه‌رم ئێشاندین ئه‌و که‌سی باوره‌ به‌ وه‌ ناکات وه‌تم په‌ یام به‌ نێرێت به‌ په‌ یام ده‌نگه‌ کی بۆ لێده‌ده‌مه‌و ه‌ هه‌موو شتێکیشی بۆ روون ده‌ که‌ مه‌وه‌ من مه‌جبوور نیم ئه‌وه‌ به‌ که‌م به‌ لام پێویسته‌ راستی رووخساری ئه‌وانه‌ ببینین سه‌ باره‌ت به‌ کاک پۆلا محمود ویستم هه‌ موو شتێکی پێبه‌ لێم به‌س ته‌ له‌ فۆنی قه‌ بات وه‌ به‌ کاک دڵشادیش به‌ لێن وه‌ به‌ شایانیش به‌ لێن وه‌ به‌ سیر وانیش به‌ لین چونکه‌ داوای ژماره‌م له‌ وان کرد وه‌ ته‌له‌ فۆنیشم کرد به‌س دیاره‌ راستی هه‌ر ئاوا خۆشه‌

سه‌ر که‌و توو بین

Aydin لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-20-2012, 09:16 PM   #2

خاتو هانى

ئه‌ندامی چالاک

خاتو هانى is on a distinguished road

سه‌ره‌كی

برای به‌رێزم ئه‌وه‌ خۆ کێشه‌ی یانه‌ی کوردکلیک نییه‌ بۆ کێشه‌ی یانه‌یه‌کی تر ده‌‌نیته‌ ناو یانه‌
برۆ له‌وێ له‌وێ شته‌کان بسه‌لمێنه‌ له‌گه‌ڵ رێزم

خاتو هانى لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-20-2012, 09:22 PM   #3

Karwan Chaw Zerd

ئه‌نــدامی پێشکه‌وتوو

Karwan Chaw Zerd is on a distinguished road

سه‌ره‌كی

ئةمة كئشةى مة نية

واژوو[SIGPIC][/SIGPIC]
Karwan Chaw Zerd
Karwan Chaw Zerd لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-20-2012, 09:32 PM   #4

kale kory

ئه‌ستێره‌ی کورد کلیک

وێنه‌ی ئه‌ندامی kale kory

kale kory is on a distinguished road

سه‌ره‌كی

کاک ئایدین با هه‌موو ناخۆشیه‌کان له‌بیر بکه‌ین وله‌یه‌کتری خۆش بین ئه‌وه‌ مانگی ره‌مه‌زانیش هات تۆش ئه‌و ناخۆشیه‌ له‌بیر بکه‌ که‌ له‌نێوان تۆ وکاک رێبین و کاک باواندا بووه‌ ..... سه‌رکه‌وتووبی

واژوو[SIGPIC][/SIGPIC]ته‌نیا سه‌رکه‌وتنێک که‌ به‌خته‌وه‌ری لێده‌که‌وێته‌وه‌ زاڵ بون به‌ سه‌ر خۆیه‌
kale kory لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-21-2012, 08:06 PM   #5

dawan.bakr

سه‌رپه‌رشتیاری برگه‌ی تەوەرەی گفتوگۆ

وێنه‌ی ئه‌ندامی dawan.bakr

dawan.bakr has a spectacular aura aboutdawan.bakr has a spectacular aura about

سه‌ره‌كی

هه‌ر یانه‌و بیویسته‌ كیشه‌كانی له‌وی باس كری

تكایه‌ ئه‌ندامان خوتان له‌و جوره‌ بابه‌تانه‌ به‌ ده‌ربگرن چونكه‌ به‌یوه‌ندی به‌و یانه‌وه‌ نیه‌

واژوو
dawan.bakr لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-21-2012, 08:30 PM   #6

Aydin

ناردنی په‌یام له‌ڕێگای AIM بۆ  به‌ڕێز Aydin ناردنی په‌یام له‌ڕێگای MSN یAydin ناردنی په‌یام له‌ڕێگای Yahoo ی Aydin ناردنی په‌یام له‌ڕێگای Skype یAydin

سه‌ره‌كی

ده‌ق:
له‌بنه‌ڕه‌ته‌وه‌‌ نێردراوه‌ له‌لایه‌ن به‌ڕێز dawan.kurde بینینی به‌شداریه‌كان
هه‌ر یانه‌و بیویسته‌ كیشه‌كانی له‌وی باس كری

تكایه‌ ئه‌ندامان خوتان له‌و جوره‌ بابه‌تانه‌ به‌ ده‌ربگرن چونكه‌ به‌یوه‌ندی به‌و یانه‌وه‌ نیه‌
ئه‌رێ تۆ تاکه‌ی رێزی خۆت ناگه‌یت من نامه‌وێت که‌س ئه‌سله‌ن به‌ژداری له‌ بابه‌ ته‌ که‌ به‌ کات به‌س ده‌ مه‌وێت رووی راستیان ببینن تۆش ناتوانیت به‌ ئه‌ندامان به‌ لێت ئاوابه‌ که‌ن ئاوامه‌ که‌ن چونکه‌ هه‌موو ئه‌ندامێک ئازاده‌

Aydin لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-21-2012, 08:34 PM   #7

Zana.J.A

به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی

وێنه‌ی ئه‌ندامی Zana.J.A

Zana.J.A ڕۆژ ژمێر ناچالاكه‌
ناردنی په‌یام له‌ڕێگایICQ بۆ به‌ڕێز Zana.J.A ناردنی په‌یام له‌ڕێگای AIM بۆ  به‌ڕێز Zana.J.A ناردنی په‌یام له‌ڕێگای MSN یZana.J.A ناردنی په‌یام له‌ڕێگای Yahoo ی Zana.J.A ناردنی په‌یام له‌ڕێگای Skype یZana.J.A

سه‌ره‌كی

ئەرێ بەڕیز ئایدین تۆش تا کەی شەر بەم ئەندامانە دەفرۆشیت بەسە ئیتر زۆر لە سنور لاد دا
لە بابەتەکەی تر نوسیوتە رێز و ئەخڵاق نەماوە لەم بابەتە ئەنوسیت رێزی خۆت ناگریت چیتر ئەوەت لێ بقوڵ ناکرێت تێگەشتیت

Zana.J.A لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-21-2012, 08:37 PM   #8

Aydin

سه‌ره‌كی

هه‌ندێکی تریش ته‌هدیدمان به‌ که‌ ئه‌وه‌نده‌ که‌م نیه‌

Aydin لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-21-2012, 08:44 PM   #9

دلشادكه‌ركوكی

ئه‌نــدامی نــوێ

دلشادكه‌ركوكی is on a distinguished road

سه‌ره‌كی

به‌ریزی به‌ریوه‌به‌ر قسه‌كانی كاكه‌ ئایدن زۆر راسته‌ تۆ له‌ناو مه‌وزعه‌كه‌یان نیت نازانی كیشه‌ كه‌ چۆنه‌ ئه‌وه‌ش ئه‌وه‌ی بۆ ئه‌و خه‌لكه‌ روون كردوه‌ته‌وه‌ تا بزان ئه‌و كه‌سانه‌ چۆن

واژوو[SIGPIC][/SIGPIC]
دلشادكه‌ركوكی لێره‌ نییه‌  
كۆن 07-21-2012, 09:14 PM   #10
ωαƒα

میوان

سه‌ره‌كی

بە گوێی من بکە لە دەرەوە حەل بکە ئەگەر لێک نزیکن بە نێت هیچ ناکرێ تا ڕوو بەڕوو جوانتر لێک حالی دەبن بە خۆشی بی یان بە ناخۆشی شت نییە لە دەرەوە پێک نێت

کورتان لە کێ دەپسێ جۆخین لە کێ دەڕژێ ...

بابه‌ت داخراوه‌

ئامرازه‌كانی بابه‌ت
شێوازه‌كانی نیشاندان

یاسای په‌یام
ناتوانی بابه‌تی نوێ بنووسی
ناتوانی وه‌ڵام بۆ بابه‌ت بنووسی
ناتوانی فایله‌كانت باربكه‌ی
ناتوانی به‌شداریه‌كانت چاك بكه‌ی

BB codeچالاكه‌
خه‌نده‌كان چالاكه‌
كۆد [IMG] چالاكه‌
كۆد HTML ناچالاكه‌